Paypal Kapanıyor mu?

Ekran Görüntüsü (310)

Bu gün paypal kullaıcıları şok eden bir mail ile karşılaştı. Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Neden böyle bir karar aldı?

 

Geçtiğimiz günlerde paypal nakit kartını da kapatma kararı almıştı. Açıkçası tutmadı, kimse kullanmadı, zaten onlarca banka kartı nakit kart varken, hatta ücretsiz onlarca hesap kartı varken şubesiz bir bankaya aylık veya yıllık komisyon ödeyip hizmet almak hiç kimsenin hoşuna gitmeyecekti. Teb ile ortak çalışıyordu, teb bankasının hizmetlerini atm sayısını da az çok biliyoruz.

 

Nakit kart kapanması normal ama paypalın bütün hizmetlerini durdurması gerçekten normal birşey değil. Çünkü internet üzerinden alışveriş yapan birçok insanın sevdiği güvendiği, rahatlıkla alışveriş yapmasını sağlayan, ürün satmasını ürün almasını gerçekleştiren, bir sorun çıktığında anında çözüm bulmasını sağlayan bir sistemdi.

 

Olayların içinde hükümetin vergi tutumu yerli malları (bkm) kalkındırma gibi saçma planları da olduğundan bu tür bir karar vermiş gibi duruyor. Şaka şaka. Paypal vergi ve bilgi kaçırmaya olan yönelik çalışmalarından dolayı kapattılar, iki gün sonra gelirler

 

Bu arada para çekme alt limiti kaldırılmıştır, az önce 12 cent bakiyemi çektim mesela.

Facebookgoogle_pluslinkedinyoutubeby feather

Bir Cevap Yazın

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.