3ds Max İçin Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi


victor-gaming

Dizüstü bilgisayar ile 3ds max kullanımı eziyetten öte gitmiyor. Tamam yüklü miktarlarda para döktüğünüz zaman birşeyler yapabilen dizüstü bulabiliyorsunuz ama çok kısa sürede bu bilgisayarlar iflas ettiğinden verdiğiniz para çöpe gidiyor.

 

Dizüstü bilgisayarlar aşırı ısınmadan dolayı yüksek yük altında uzun vadeli mantıklı bir tercih olmuyor. Süreklı ısınma ve soğuma altında ( Bir nevi donma çözünme gibi) büyük hasar alıyor. Bunları bildiğiniz halde alacaksanız size ufak bir tavsiyem var, basit bir dizüstü bilgisayar (1500-2000TL) + Güçlü bir masaüstü bilgisayar ile daha şık kombinasyon yapabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen ben güçlü bir dizüstü bilgisayar alacağım diyorsanız seçenekleri değrlendirelim.

 

Bu konuda en mantıklı tercih Monster, MSI, Victor olacaktır. Monster eskiden teknik servis ve garanti konusunda çok iyi bir firmaydı ama son zamnlarda işi bozdu. İşlerine gelmezlerse hiç ilgilenmiyorlar, klasik markalar gibi kullanıcı hatası deyip başından atma yöntemini bunlarda keşfetmiş. Victor piyasaya girmeye çalıştığı için iyi bir alternatif olarak görülüyor. MSI ise kendi standartlarında takılan bir firma.

 

Donanım olarak güncel i7 işlemci, en az 16gb ram, ve minimum gtx 960m ekran kartı ile güzel bir sistem olur. Bütçeye göre ekran kartı 970, 980 tercih edilebilir. İşlemci tarafında monsterın çok özel bir avantajı var, Bazı modellerinde (5000 küsür tl) 4790K masaüstü işlemcisi kullanıyor. 4790K soğutması biraz zor olabilir ama çok güçlü bir işlemci olduğunu önemle belirtmek lazım.  Bu saydığım donanımlar yukarıdaki 3 markada da genel olarak mevcut. Asus, sony, hp gibi markalara bulaşmadan bunlardan birini almanızı tavsiye ederim. SSD konusuna gelince, bunu sonradan kendiniz alıp takın, iops değeri düşük olanları hep vermeye çalışıyorlar, buda ciddi performans kaybı olarak size geri dönüş yapıyor.

 

 

 

Facebookgoogle_pluslinkedinyoutubeby feather
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.